Cvičení pro ženy - Klub Slunečnice

Pilates balanc balony

Termín: každý čtvrtek 17:00 - 18:00 hodin
Cena: 130 Kč

Sestava cviků, která spojuje klasické rehabilitační cvičení a východní cvičební techniky. Prováděné převážně na podložce, využívá hmotnosti vlastního těla, čímž zpevňuje svalstvo, bez zvýšení jeho objemu. Cvičíte ve svém vlastním tempu, v rytmu dechu svého těla s důrazem na kvalitu provedení daného úkonu.

Zdravotní cvičení dle Mojžíšové, pilates

cvičení pro těhotné Praha 1

Termín: každé úterý 18:30 - 19:30 hodin
Cena: 130 Kč/osoba

Sestava cviků je vhodná při neplodnosti, po šestinedělí, při gynekologických obtížích, inkontinenci a pohybových problémech. Cvičení dle Mojžíšové nemá vedlejší účinky a příznivě ovlivňuje celkový zdravotní stav, v žádném případě však nenahrazuje naordinovanou léčbu a doporučujeme poradit se se svým lékařem o vhodnosti cvičení.

Další cvičení

Cvičení pro zdravé tělo a klidnou mysl s prvky jógy - NOVÉ!

Cvičení pro zdravé tělo a klidnou mysl s prvky jógy

Termín: od 4. dubna 2017, každé úterý od 19:30 do 21:00 hodin
Lektorka: Ing. Monika Polenová - akreditovaná cvičitelka jógy I. stupně
Cena: 160 Kč/osobu (90 minut), možnost zakoupení zvýhodněné permanentky: 1.400 Kč/10 lekcí (na tři měsíce s možností dvou náhrad)

Jógou se zabývám již téměř 30 let. Dlouhá léta jsem ji praktikovala jako cvičenka, ale v posledních pěti letech po absolvování dvouletého studia u Českého svazu jógy vedu své vlastní hodiny z pozice cvičitelky. Jóga je pro mě kromě cvičení také životní filosofií, způsobem života, se kterým se ztotožňuji.

Své cvičení se snažím koncipovat tak, aby ho zvládli jak začátečníci, tak i pokročilejší a náročnější cvičenci. Mým cílem je, abychom si protáhli, rozhýbali, posílili, ale současně uvolnili celé tělo. Snažím se, aby hodiny byly pestré, proto průběžně obměňuji složení sestav. Během cvičení střídám dynamičtější provedení jógových cviků s výdržemi – ásanami, které však nejsou příliš dlouhé a náročné.

Mé hodiny jsou přístupné všem bez rozdílu věku, ženám i mužům, bez ohledu na fyzickou zdatnost. Každý si může cvičení přizpůsobit svým potřebám a kondici. Mé hodiny jógy obsahují z velké míry tělesné cvičení, ale zahrnují i dechové techniky, relaxaci, meditaci, různé očistné techniky, zpěvy manter, a jiné (vše podle zájmu).

Všechny tyto součásti jógy mají velmi pozitivní vliv na celé tělo, mysl i duši a pomáhají předcházet vzniku mnohých tělesných i psychických obtíží. Jóga však působí harmonizačně i následně při již existujících fyzických a duševních problémech a napomáhá k znovunastolení celkového pocitu zdraví a duševní pohody. Během cvičení se snažím navodit příjemnou atmosféru pomocí klidného vedení, tlumeného světla a pěkné relaxační hudby. Velmi mě těší, když moji cvičenci odcházejí z hodiny spokojení, usměvaví a v dobré náladě, což je pro mě největší odměnou. Těším se na vaši návštěvu a na setkání s vámi.

Zumba

Termín: každou středu 19:00 - 20:00 hodin
Cena: 100 Kč
Lektorka Vlaďka Ptáčková - certifikovaná lektorka Zumby

Vhodné i pro začátečníky a pro všechny co se rádi hýbou v rytmu tance.

Bolavá záda - zdravotní cvičení, cvičení i pro těhotné

Termín: každé úterý 16:30 - 17:30 hodin
Cena: 130 Kč/osoba

Bolavá záda - nejen pro těhotné, zdravotní cvičení vhodné pro všechny v každém věku, zaměřené na uvolnění a protažení ztuhlého zádového svalstva. Zvláště v těhotenství, kdy nosíte na břiše velkou váhu je vaše páteř nadměrně zatížena. Díky změně těžiště a hormonálních změn dochází ke zvětšení bederní lordózy a následné i hrudní kyfózy. Velmi často se během těhotenství objeví bolesti také v oblasti kříže a kyčelního skloubení. Váha horní poloviny těla je pak přenášena přes tuto oblast do pánve. Prevencí je pak cílené a pravidelné cvičení pod odborným vedením.

nahoru